SANAL OFİS NEDİR?

 - Kiralık Ofis | Hazır Ofis

SANAL OFİS NEDİR?

Zamana bağlı olarak yeni iş kolları ve sektörleri de oluşmaya başlamıştır. Özellikle de teknolojinin gelişmesi beraberinde artık karşımıza bilinen klasik ofislerin yanına sanal ofis kavramının da çıkmasına neden olmuştur. Sanal ofisler aslında belli bir ofise ihtiyaç duymayan ancak şirket kurulumu için de belirli bir adres göstermesi gereken kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kişiler böylelikle daha kurumsal, resmi ve müşterilerine prestijli bir yaklaşım elde etme imkanı edinmektedirler.

Sanal ofisler genellikle freelance olarak ya da proje odaklı çalışan kişilerce, çeşitli girişimcilik örneklerinde, gerçekleştirmiş oldukları işleri nedeni ile ofisten çok seyahatte zaman geçiren kişiler, şantiye benzeri üretim alanlarında çalışanlar, işleri genellikle müşteri ziyareti odaklı olan kişiler, danışmanlık veya denetim işleri ile uğraşan kişiler ya da home – Office olarak iş yürüten kişilerce tercih edilen bir ofis alanıdır.

 - Kiralık Ofis | Hazır Ofis

Sanal Ofisin Avantajları

Sanal ofisler daha geniş ifadeleri ile fiziki olarak hâli hazırda kurulu olan ofislerde belirli bir ofis alanının kiraya verilmesi ile ilerleyen süreci ifade etmektedir. Söz konusu sistemde kişinin ihtiyaç duyacağı miktarda ofis alanı, sekreterlik, telefon, wifi, elektrik hizmetleri de verilmektedir. Çay, kahve gibi ufak tefek ikramlıklar da dahil edildiği için toplu bir hizmet paketi halinde alınabilmektedir. Bu sayede ise ofisini sanal ofis şeklinde kuran şirket sahipleri ofis kira bedelini daha da ucuz hale getirebildiği gibi eleman ve ofis giderlerini de ortadan kaldırmaktadırlar. Sanal ofisler normal bir ofise göre daha uygun olması bir avantajken aynı zamanda kişinin kendi evini iş adresi olarak göstermesinden daha da prestijli bir görünüş sağlaması nedeniyle de çeşitli artılar sunmaktadır.

Zamana bağlı ortaya çıkan ekonomi ve kullanım kolaylığı sağlayan sanal ofisler aynı zamanda günümüzde bu alana yönelik hizmetlerin de doğmasına yol açmıştır. Günümüzde sanal ofis hizmeti verme amacıyla çeşitli özelliğe sahip alanlar kurulmuş ve böyle bir işletme halini almıştır. Yeni iş kuracak kişiler ya da ofislerini bu alana yöneltmek isteyen pek çok insanın düşündüğü konuların başında ise sanal ofislerin kendilerine sağlayacakları avantajlar, kullanım şartları ve içerdikleri hizmet içerikleri kadar sanal ofislere ödeyecekleri meblağlar da önemli olmaya başlamıştır. Sanal ofis ücretleri günümüzde ofisin kiralanacağı semt, ofisin özellikleri ve alınacak hizmet içeriklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ancak buna rağmen yine de ödenek tutarlar artıp azalsa da normal bir ofis kiralamaya nazaran daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Prev Post

ANKARA SANAL OFİS

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Hızlı Teklif Al
Müşteri Hizmetleri
Kiralikofis.com
Merhaba 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?