HAZIR OFİS Mİ SANAL OFİS Mİ?

 - Kiralık Ofis | Hazır Ofis

İşletme ve iş sahibi pek çok kişinin ihtiyacıdır çalışma alanı. Ancak çalışma alanı olarak tabir edilen ofisler değişkenlik göstermekte ve farklı özelliklere sahip olmaktadırlar. İşletme sahipleri belirleyecekleri ofisleri ise kendi ihtiyaç ve gereksinimleri doğrultusunda belirlemektedir. Hazır ofisler ve sanal ofisler iki farklı çalışma şekli ve içeriğine sahip kişilerce tercih edilseler de her ikisi de isteğe bağlı olarak bütün meslek ve iş sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

İşletmelerin ihtiyaç duyduğu ekipmanlar dahil olmak üzere çok farklı seçenekler sunan ofis seçenekleri bulunmaktadır. Ofis ekipmanlarının mevcut olduğu şirketlerin sadece şahsi ekipmanlarını getirerek çalışmaya başlayacağı yerleri ifade eden hazır ofis konusunda hizmet veren yerler bulunmaktadır.  Bu noktada yeni iş kuran firmalar ya da ofis alanını genişletmek isteyenlerin daha az masraf ile çalışma alanı oluşturmak amacı ile tercih edilen alanlarını ifade etmektedir.

 - Kiralık Ofis | Hazır Ofis

Hazır Ofis ve Sanal Ofis Farkları

Mevcutta var olmayan ve sadece belirli bir şirket adresi göstermesi gereken kişiler tarafından tercih edilen alanlardır.  Her ay belirli süreler dahilinde toplantı salonlarının kullanımına olanak veren ve çeşitli ikram ve benzeri hizmetlerin verildiği alanları çalışma stilini ifade eden sanal ofis sistemi düzenli ofis ihtiyacı olmayan kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Sanal ofis sistemini kullanan kişiler genellikle freelance ve Home Office gibi çalışma şekillerini benimseyen kişiler olsa da hemen hemen bütün meslek grupları tarafından da tercih edilebilmektedir.

Ofis ihtiyacı bulunan kişiler için belirli ve standart bir ofis tipinin var olduğundan bahsetmek çok mümkün olmaktadır. Ofis tercih edecek kişilerin en uygun ofis seçimini yapmak şirket ya da kişilerin ihtiyaç duyduğu ofis beklentisine göre değişmektedir.

Hazır ofisler ve sanal ofisler müşterileri bakımından benzerlik gösterse de kullanım alanları dahil olmak üzere pek çok konuda değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle de hangi müşteri kitlesine hitap edecekleri de ciddi değişkenlik göstermektedir. Hazır ofis ya da sanal ofis konusunda bir tercih yapılacağı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise şirketlerin ihtiyaç duyduğu beklentileri hangisinin karşılayacağına dikkat edilmesi gerektiğidir. Söz konusu durumlar doğrultusunda da sabit ya da tek taraflı bir tercihin varlığından söz edilememektedir. Duyulan ihtiyaçlar ve beklentiler çerçevesinde değişken bir şekilde ikisi de ayrı ayrı noktalarda  ön plana çıkmaktadır. Her iki ofis türü hakkında genel bir kategorize etme durumu söz konusu olmamakla birlikte duyulan gereksinimler doğrultusunda belirleyici olmaktadırlar.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Hızlı Teklif Al
Müşteri Hizmetleri
Kiralikofis.com
Merhaba 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?