SANAL OFİS YASAL MI?

 - Kiralık Ofis | Hazır Ofis

Zaman, teknoloji ve daha çeşitli noktalara bağlı olarak iş alanlarında da değişim yaşanmış ve farklı iş kolları ile birlikte çalışma alanları da oluşmuştur. Home Office, dışarıda çalışan kişiler, danışmanlık gibi faaliyet yürüten kişiler tarafından ve sürekli olarak bir ofise ihtiyaç duymayan kişiler de somut bir iş adresi göstermek durumunda kalmaktadır. Bu durum zamanla çeşitli hizmet alanlarını da beraberinde getirmiştir. Çeşitli hizmetleri bir arada sunan sanal ofis sistemleri ilk duyulduklarında yasal olmayan bir yapı gibi dursa da aslında yasal olan bir durumu ifade etmektedir.

Sanal ofis sistemi belirli ücretler karşılığında müşterilerine somut bir yasal adres olanağı sunmakla birlikte toplantı salonu hizmeti gibi olanakları sunmaktadır. Söz konusu bu hizmetler sanal ofislerin yasal olarak gösterdiği faaliyetler arasındadır. Sanal ofisler işletmelere somut bir adres sunma imkanı sağlamaktadır. Böylelikle yasal olan ofis sistemleri aslında fiziki ve sürekli ofis ihtiyacı bulunmayan işletmelerin görünür bir hal almasını sağlamaktadır. Bu nedenle sanal ofis yasal bir işletme haline bürünmektedir.

 - Kiralık Ofis | Hazır Ofis

Sanal Ofis Hizmetleri Yasal mı?

Sanal ofisler işletmelerin görünür olmasını sağlamasının yanında  kurulan sanal ofis hizmetleri ile müşterilerine de resmi ve yasal hizmet sunmaktadır. Yasal bir niteliğe sahip olan sanal ofisler aynı zamanda çeşitli vergi uygulamalarına da tabi olmaları yasal boyutlarda da bir güvence içermektedir.

Dürüst ve resmi yollardan faaliyet yürüten firmaların en çok araştırdığı kriterler arasında yer almaktadır çalıştıkları alanların da böyle olması. Özellikle ofislerde sürekli vakit geçirmeyen ve gerekli durumlarda buraları kullanmak isteyen iş sahiplerinin tercih ettiği bir yol olan sanal ofisler. Kişilerin en çok dikkat ettiği noktalardır bu ofislerin kurallara uygun olması da önemli kriter olmaktadır. Yasal sanal ofisler bu noktada kişilerin talep ve beklentilerini karşılamaktadır.

Sanal ofisler söylemde aslında yasal olmayan bir konuyu ifade ediyor gibi dursa da söz konusu ofislerin bu isimle anılmasının nedeni; bu ofisleri kullanan kişilerin buraları sürekli olarak kullanmasından ziyade yasal bir adres gösterme ve gerekli durumlarda kullanma amacından kaynaklanmaktadır. Yasal olarak hizmet veren sanal ofis sistemleri genellikle erekli bütün yasal evrak ve düzenlemeleri kapsamaktadır. Vergi ve benzeri pek çok düzenleme ve işlemin de uygulandığı sanal ofislerde resmiyette gereken bütün evraklarda düzenlenmektedir. Yapılan bu işlemler sayesinde sanal ofislerin yasal bir çerçevede ve her şeyin resmiyette ve kayıt altında ilerlediği birer yapı halini almaktadır.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Hızlı Teklif Al
Müşteri Hizmetleri
Kiralikofis.com
Merhaba 🙋‍♂️
Size nasıl yardımcı olabiliriz?